Ogłoszenia duszpasterskie 30.01.2022

30 stycznia 2022

30.01.2022. - NIEDZIELA IV-a ZWYKŁA.

Dzisiaj zapraszamy na ostatnie wspólne nabożeństwo kolędowe o godz. 17:30.

W czas zimowych ferii - wypadają Msze Święte z godz. 19:00 w kościele Gimnazjalnym.

Nasza kancelaria - będzie czynna w porządku wakacyjnym.

Wtorek - 09:00 - 10:30, w czwartek - 9:00 - 10:30 i 16:00 - 17:30 oraz w sobotę - 9:00 - 10:00.

We wtorek - o godz. 18:00 - Msza Św. zbiorowa za naszych zmarłych polecanych wspólnej modlitwie.

W środę - święto Ofiarowania Pańskiego - MB Gromnicznej. Dodatkowa Msza Św. o godz. 16:30.

O godz. 18:00 - Msza Św. ku czci MB NP. w intencjach naszych podziękowań i próśb i NOWENNA.

W tym dniu przeżywamy światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Na Msze Święte przynosimy świece tzw. "gromnice" - możemy sobie takie nabyć w sklepie "Nadzieja" na ul. Kościuszki. Nasze ofiary składamy na klasztory klauzurowe.

W czwartek, piątek i sobotę - pierwsze w miesiącu lutym zapraszamy na okolicznościowe nabożeństwa o godz. 7:00.

W czwartek - św. Błażeja - po Mszy Św. możemy przyjąć tradycyjne błogosławieństwo gardła ku czci św. Błażeja.

W tym dniu - po Mszy Św. z godz.7:30 - zapraszamy chętnych ku pomocy do sprzątania naszego kościoła z dekoracji świątecznych.

ADORACJA - będzie miała miejsce po południu od godz. 17:00 do 18:00.

W piątek - pierwszy miesiąca - jak zawsze chcemy się modlić za nasze RODZINY i Misjonarzy.

W sobotę - W dniu tym czcimy Św. Agatę. Po Mszy św. - ku Jej czci - błogosławieństwo chleba i wody.

Od godz. 17:15 - ADORACJA i okazja do spowiedzi.

Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej prasy.

Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na prace prowadzone na strychu naszego kościoła.

W przyszłą niedzielę - ofiary, które złożymy będą na potrzeby Seminarium i naszej Diecezji.

W naszej modlitwie w intencji Parafii - chcemy rozważać czwartą tajemnicę części radosnej "Ofiarowanie Pana Jezusa".

Członków naszych RAD Duszpasterskiej i Ekonomicznej - prosimy o zabranie z zakrystii kart synodalnej ankiety z pytaniami i po zastanowieniu się i dyskusji z swoimi bliskimi - o danie odpowiedzi na te pytania na piśmie do 02.lutego. Odpowiedzi składamy w zakrystii.

Na czas ZIMOWYCH FERII - Dzieciom, Młodzieży, Nauczycielom i Rodzicom - życzymy owocnego i miłego odpoczynku i nabrania sił do dalszej pracy w drugiej połowie roku szkolnego.

W tym tygodniu odeszły od nas do wieczności:

Zefiryna Walus, lat 85.

Elżbieta Marek, lat 85.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...