Ogłoszenia duszpasterskie 29.08.2021

29 sierpnia 2021

29.08.2021. - NIEDZIELA XXII-a ZWYKŁA.

W naszej Wspólnocie witamy dzisiaj Ks. Ireneusza z Zgromadzenia Księzy Salezjanów z Aleksandrowa Kujawskiego. Ks. będzie nam głosił kazania, a przy wyjściu z kościoła będziemy mieli okazję wesprzeć Jego dzieło budowy domu wychowawczego dla młodzieży.

Witamy także serdecznie nowego Ks. Wikariusza Tomasza Koterbę, który przyszedł do nas z Parafii św. Mikołaja w Kędzierzynie - Koźlu. Życzymy Mu, by czuł się u nas jak najlepiej w swoim kapłańskim posługiwaniu.

Dzisiaj przypada 12. rocznica konsekracji naszego Ks. Biskupa Andrzeja Czai. Chcemy o tym pamiętać w naszych modlitwach.

W naszym dekanacie - uroczystość odpustowa w parafii Jarnołtówek.

U nas o godz. 15:00 - na Górze Chrobrego - ostatnia w tym roku Msza św. przy kościółku Św. Anny. Dziękujemy Państwo Zylińskim za stałą opiekę nad kościółkiem Św. Anny.

O godz. 17:30 - nabożeństwo niedzielne.

Jutro w poniedziałek - o godz. 16:00 - okazja do spowiedzi dla dzieci

O godz. 17:00 - okazja do spowiedzi dla młodzieży.

Nasza kancelaria będzie już czynna według stałego planu.

W środę - o godz. 7:30 - Msza Św. w intencji dzieci, młodzieży, Rodziców, Nauczycieli i Wychowawców z prośbą o Boże Błogosławieństwo w nowym roku szkolnym 2021/2022. Zapraszamy serdecznie wszystkich...

O godz. 18:00 - Msza św. ku czci MB NP. w intencjach naszych podziękowań i próśb i Nowenna.

O godz. 19:00 - Msza Św. w kościele Gimnazjalnym. Od środy wracamy do tego kościoła według stałego porządku.

W czwartek, piątek i sobotę - będziemy przeżywali te dni jako pierwsze w nowym miesiącu. O godz. 7:00 - zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa.

W czwartek od godz. 8:00 do 10:30 - ADORACJA.

W czwartek i piątek - dodatkowa okazja do spowiedzi o godz. 16:00

O godz. 16:30 - na Mszę Św. zapraszamy dzieci klas trzecich i czwartych.

W piątek - pierwszy miesiąca - chcemy modlić się za nasze rodziny i misjonarzy. W tym dniu rozpoczniemy nowennę przed beatyfikacją Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.

O godz. 16:30 - na Mszę Św. zapraszamy dzieci klas VI-ych, VII-ych i VIII-ych.

O godz. 19:00 - do kościoła Gimnazjalnego zapraszamy naszą młodzież.

W sobotę - o godz. 7:30 - będziemy chcieli rozpocząć nasze pielgrzymowanie do MB Pomocnej w Zlatych Horach. Uczestnicy pielgrzymki muszą posiadać dokument tożsamości i dowód zaszczepienia przeciw cowid 19., lub negatywny test. Dotyczy to wszystkich... Chcący pojechać autobusem - zapisują się w kancelarii - koszt 15 zł. Wyjazd w sobotę o godz. 10:00 z parkingu przy Kard. Wyszyńskiego. W Zlatych Horach - Msza Św. ok. godz. 12:00. Do domu wracamy własnymi środkami lub autobusem.

W tym dniu na Górze Św. Anny - pielgrzymka kobiet. Zaś w niedzielę - pielgrzymka podziękowania za dar potomstwa.

U nas Msze Święte także w kościele Gimnazjalnym.

Przy naszym kościele - okazja do przyjęcia szczepionki przeciw cowid 19. W ramach Narodowego Programu Szczepień Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przy udziale Wojewody Opolskiego i we współpracy z miejscową Strażą Pożarną organizuje w przyszłą niedzielę tj. 5 września punkt szczepień przeciwko Covid-19 między innymi i przy naszym kościele...

W naszym Dekanacie - odpust w Charbielinie - Parafia Nowy Las.

Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej prasy. W zakrystii można nabyć nowy numer "Małego Gościa" i książeczkę autorstwa Ks. Roberta Skrzypczaka pt.:"Nie porzucajmy wiary - 10 powodów dla których warto zostać w Kościele" - w cenie 5. zł.

Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy będą na potrzeby Seminarium i naszej Diecezji.

W naszej modlitwie w intencji Parafii - chcemy rozważać drugą tajemnicę części radosnej "Nawiedzenie św. Elżbiety".

W tym tygodniu odeszli od nas do wieczności:

Genowefa Łysik, lat 77.

Barbara Kociołek, lat 80.

Stefaniia Proskura, lat 77.

Maria Bednarek, lat 79.

Antoni Grubiak, lat 83.

Małgorzata Ciepiela, lat 60.

Jakub Desperak, lat 25.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...