PRZYPOMNIENIE - Jubileuszowe Camino Synodalne

13 czerwca 2022

Jubileuszowe Camino Synodalne z Biskupem Opolskim.

W Roku Jubileuszowym 50-lecia naszej diecezji oraz podczas trwającego Synodu o Synodalności bp Andrzej Czaja zaprasza wszystkich wiernych do wyruszenia na Camino Nyską Drogą św. Jakuba.

W dniach 30.06 - 03.07.2022 r. (czwartek-niedziela) pielgrzymi wraz z Księdzem Biskupem przejdą przez miejscowości naszej diecezji, idąc Szlakiem Jakubowym z Głuchołaz do Skorogoszczy.

Na Camino nie trzeba się zapisywać; wystarczy przybyć do wyznaczonego miejsca w zaplanowanym czasie. Na wspólne wędrowanie można wybrać jeden odcinek, jeden dzień lub całą trasę.

Każdego dnia Camina zaplanowano wspólną Eucharystię oraz modlitwę Liturgią Godzin w kościołach znajdujących się na pątniczym szlaku.

Camino będzie także okazją do synodalnych rozmów uczestników z księdzem biskupem i między sobą.

W Roku Jubileuszowym 50-lecia ustanowienia naszej diecezji, w trakcie trwania synodu, Ks. Biskup Andrzej Czaja zaprasza wszystkich wiernych do wyruszenia wraz z Nim na pielgrzymi szlak Nyską drogą św. Jakuba w dniach 30.06 - 03.07.2022 r.

Ks. Biskup przechodził będzie przez wioski i miasta naszej diecezji idąc Szlakiem Jakubowym z Głuchołaz do Skorogoszczy. Na camino z Biskupem Opolskim nie trzeba się zapisywać, wystarczy przybyć do wyznaczonego miejsca w zaplanowanym czasie. W czasie tej drogi można towarzyszyć Ks. Biskupowi, przez uczestniczenie w jakimś dniu czy też etapie tej drogi.

W czasie wspólnego pielgrzymowania Biskup Opolski będzie zatrzymywał się na modlitwie Liturgią Godzin w kościołach znajdujących się na pątniczym szlaku. Każdego dnia będzie sprawowana Eucharystia.

Podczas tej pielgrzymiej wędrówki niech nie zabraknie naszej obecności na spotkaniu z Pasterzem Diecezji Opolskiej.

Pobierz program oraz mapki z szlakiem Nyskiej drogi św. Jakuba

1 DZIEŃ 30.06.2022 CZWARTEK TRASA GŁUCHOŁAZY - NYSA

7:00 Jutrznia kościół pw. św. Wawrzyńca w Głuchołazach Rozpoczęcie nyskiej drogi św. Jakuba

12:00 Godzina czytań kościół pw. Zwiastowania NMP w Biskupowie

15:00 Eucharystia kościół pw. Św. Mikołaja w Kopernikach

19:30 Nieszpory Siostry Służebnice Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji w Nysie.

2 DZIEŃ 01.07.2022 PIĄTEK TRASA NYSA - PAKOSŁAWICE

7:00 Jutrznia kościół pw. św. Piotra i Pawła w Nysie

8:15 Eucharystia bazylika pw. św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie

12:30 Godzina czytań Kościół pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Nysie w tzw. Lasku Złotogłowickim

16:00 Nieszpory kościół pw. św. Michała Archanioła w Prusinowicach

18:30 Adoracja kościół pw. św. Piotra i Pawła w Pakosławicach.

3 DZIEŃ 02.07.2022 SOBOTA TRASA PAKOSŁAWICE - KOPICE

7:00 Jutrznia kościół pw. św. Piotra i Pawła w Pakosławicach

9:00 Eucharystia kościół pw. św. Małgorzaty i św. Doroty w Reńskiej Wsi

14:00 Godzina czytań kościół pw. Michała Archanioła w Chróścinie

18:30 Nieszpory kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kopicach.

4 DZIEŃ 03.07.2022 NIEDZIELA KOPICE - SKOROGOSZCZ

7:00 Jutrznia kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kopicach

10:30 Godzina czytań kościół pw. św. Jadwigi w Żelaznej

19:00 Eucharystia kościół pw. św. Jakuba w Skorogoszczy Zakończenie nyskiej drogi św. Jakuba.