Ogłoszenia duszpasterskie 05.09.2021

5 września 2021

05.09.2021. - NIEDZIELA - XXIII-a ZWYKŁA.

Bóg zapłać wszystkim Uczestnikom wczorajszego pielgrzymowania do Matki Bożej Pomocnej w Sanktuarium w Zlatych Horach.

Bóg zapłać Członkom Bractwa Św. Józefa za ofiarowane Parafii - nagłośnienie.

Dzisiaj w naszym Dekanacie - w Charbielinie - parafia Nowy Las - uroczystość odpustowa.

W Opolu w kościele seminaryjnym - o godz. 14:00 - Msza Św. w intencji Srebrnych Jubilatów małżeńskich.

U nas w Parafii mamy okazję do zaszczepienia się przeciw cowid 19 - do godz. 13:00. SZCZEPIENIE w Przychodni ESKULAP - Johnson&Johnson i Pfizerem.

U nas o godz. 16:30 - spotkanie Zelatorów.

O godz. 17:00 - zmiana tajemnic różańcowych.

O godz. 17:30 - Nieszpory niedzielne.

Przez cały najbliższy tydzień przygotowujemy się do Beatyfikacji Kard. Wyszyńskiego i S. Róży Czackiej.

Jutro w poniedziałek - o godz. 19:00 w Domu Katechetycznym pierwsza nauka w ramach przygotowania do małżeństwa.

We wtorek - od godz. 17:00 do 18:00 - czynna będzie nasza parafialna biblioteka.

O godz. 18:00 - Msza Św. zbiorowa za naszych zmarłych polecanych wspólnej modlitwie.

W środę - Święto Narodzenia NMP.

O godz. 18:00 - Msza Św. przy kaplicy za torami - Ku czci MB NP. w intencjach naszych podziękowań i próśb, oraz o Boże Błog. dla nowych zasiewów i prac na roli a także dla nas wszystkich i NOWENNA.

W czwartek - ADORACJA do godz. 10:30.

O godz. 16:30 - na Mszę świętą zapraszamy dzieci klas pierwszych wraz z Rodzicami i tornistrami ku ich poświęceniu.

O godz. 19:00 - nauka przed chrztem.

W piątek - O godz. 16:30 w Ośrodku Skowronek - spotkanie z Katechetami Dekanatu.

o godz. 19:00 - w kościele Gimnazjalnym - Msza Św. dla Uczniów klas pierwszych przygotowujących się do Bierzmowania.

W sobotę - o godz. 8:30 - odwiedziny chorych. Wszystkich chętnych do przyjęcia Pana Jezusa prosimy o nowe zapisanie się.

Na Górze Św. Anny - obchody kalwaryjskie ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego.

U nas o godz. 14:00 - DROGA KRZYŻOWA na Górze Chrobrego na naszej KALWARII z 14.09.

O godz. 17:15 - ADORACJA i okazja do spowiedzi.

W przyszłą niedzielę - będzie miała miejsce BEATYFIKACJA Kard. Stefana Wyszyńskiego i Siostry Róży Czackiej. Zachęcamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu przez korzystanie z transmisji telewizyjnej.

Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej prasy. W zakrystii możemy nabyć "Małego Gościa" , Gościa exstra " Prymas i Róża" w cenie 10 zł. i książkę autorstwa Ks. Roberta Skrzypczaka pt.: "Nie porzucajmy wiary - 10 powodów, dla których warto zostać w kościele" w cenie 5 zł.

Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary.

Przy wyjściu z kościoła będziemy mieli okazję złożyć ofiarę na pomoc Afgańskim Uchodźcom. Za te ofiary także bóg zapłać.

W przyszła niedzielę przy wyjściu z kościoła będziemy mieli okazję złożyć ofiarę na Ziemię Świętą. //// Decyzją Nuncjatury Apostolskiej w Polsce, na niedzielę 12 września (na dwa dni przed Świętem Podwyższenia Krzyża Świętego) została przełożona zbiórka na Ziemię Świętą, która w związku z sytuacją pandemii, nie odbyła się w Wielki Piątek.

W naszej modlitwie w intencji Parafii chcemy rozważać trzecią tajemnicę części radosnej: "Narodzenie w Betlejem".

W tym tygodniu odeszli od nas do wieczności:

Stanisława Leszczyńska, lat 79.

Marek Kowalik, lat 66.

Henryk Kuśnierczak, lat 87.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...