Ogłoszenia Parafialne 03.12.2023

3 grudnia 2023

Witamy wśród nas Rekolekcjonistę - o. Leszka Zabdyra CSsR, naszego parafianina, obecnie posługującego w parafii Matki Bożej w Bardzie Śląskim. Ojca rekolekcjonistę i czas rekolekcji otaczajmy modlitwą. Niech ten czas przyniesie Boże owoce w życiu naszym i całej Parafii. Plan rekolekcji jest podobny jak w latach ubiegłych, znajdziemy go w gablotach oraz na stronie internetowej.

Tradycyjnie w najbliższe dni rekolekcyjne (od poniedziałku do środy) poranna Msza św. o godz. 8:00.

Także w dni rekolekcyjne (poniedziałek- środa) Roraty dla dzieci wyjątkowo o godz. 16:30.

1. Dzisiaj:

i w kolejne niedziele Adwentu z tyłu kościoła mini kiermasz w wykonaniu Marianek naszej Parafii i ich rodziców. Można nabywać wieńce adwentowe przygotowane przez Marianki pod opieką rodziców, stroiki świąteczne, świece, pierniki, kartki świąteczne i inne ozdoby.

Burmistrz Głuchołaz i Motocykliści zapraszają dzieci na spotkanie z mikołajami na motocyklach. Przyjazd mikołajów na głuchołaski rynek planowany jest na godz. 13:00;

spotkanie Zelatorów Róż Różańcowych w salce na plebanii o godz. 16:30;

wymiana tajemnic różańcowych o godz. 17:15;

Nieszpory o godz. 17:30.

2. We wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3. W środę zakończenie rekolekcji;

Msza św. rekolekcyjna w intencji osób chorych i starszych o godz. 9:30;

Msza św. ku czci MBNP w intencji podziękowań i próśb o godz. 18:00.

podczas Mszy świętych będziemy mieli okazję podziękować o. Rekolekcjoniście naszymi modlitwami i ofiarami.

4. Od czwartku zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tradycyjnych RORATACH. Dorosłych zapraszamy w dni powszednie na godz. 6:45. Dzieci zapraszamy w tym tygodniu od czwartku do piątku na godz. 18:00. Dorosłych zachęcamy do zabierania ze sobą świec (koniecznie z okapnikami). Dzieci zapraszamy z lampionami; dzieci będą otrzymywały na roratach tematyczne obrazki, a każdego dnia będą losowane pamiątki. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Nabożeństwo okolicznościowe po Mszy św. i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 10:30.

6. W piątek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to święto patronalne naszych Marianek. Dlatego w tym dniu podczas wieczornej Mszy św. będziemy modlić się także w int. Marianek naszej parafii, ich rodziców, rodzeństwa i krewnych. Serdecznie zapraszamy. W tym dniu Dzieci Maryi odnowią swój akt oddania Matce Bożej, przyjmą również nowy sztandar, który podczas Mszy św. zostanie uroczyście wprowadzony i poświęcony.

Tego dnia kościół parafialny będzie także otwarty dla prywatnej modlitwy w godz. 12:00 - 13:00.

7. W piątki Adwentu w kościele parafialnym o godz. 19:30 będą odprawiane RORATY DLA ZAPRACOWANYCH. Będzie to Msza św. z adwentową oprawą, śpiewem oraz kazaniem. Zaproszenie adresujemy szczególnie do dorosłych i młodzieży.

8. W sobotę:

Spotkanie Grupy Szkaplerznej o godz. 15:00;

adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi o godz. 17:15.

9. W dni powszednie Adwentu nie ma Mszy św. w kościele św. Franciszka o godz. 19:00.

10. W biurze Caritas w czasie Adwentu w godz. 12:00 - 15:00 będzie zbierana żywność z przeznaczeniem do paczek na Wigilię dla ubogich. Można także wpłacać na konto lub osobiście kwoty pieniężne na ten cel.

11. Od dzisiaj możemy nabywać świece na stół wigilijny oraz opłatki w zakrystii po Mszach św. Można je także nabywać w domu katechetycznym w tygodniu w godz. 12:00 - 15:00. Duże świece w cenie 15 zł, małe świece w cenie 7 zł.

12. Odwiedziny chorych przed świętami odbędą się 16 grudnia.

13. W kancelarii parafialnej przyjmowane są intencje Mszy św. na przyszły 2024 rok.

14. Do nabycia są Kalendarze Diecezjalne na przyszły rok 2024. Dobrowolna ofiara za kalendarz przeznczona jest na wsparcie Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia m.in. na Dom Matki i Dziecka w Opolu.

15. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na potrzeby naszej diecezji i seminarium oraz za wpłaty na konto parafialne. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

16. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej prasy. Jest także Mały Gość dla dzieci.

17. W naszej modlitwie w intencji parafii rozważamy piątą tajemnicę światła - Ustanowienie Eucharystii.

W tym tygodniu odeszły od nas do wieczności:

Joanna Adamiak, lat 56.

Antonina Gerlicka, lat 94.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...