Ogłoszenia Parafialne 19.11.2023

19 listopada 2023

1. Dzisiaj Nieszpory o godz. 17:30.

2. We wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3. W środę Msza św. ku czci MBNP w intencji podziękowań i próśb.

4. W czwartek:

adoracja Najśw. Sakramentu w godz. 8:00 - 10:30;

Msza św. szkolna o godz. 16:30 - zapraszamy dzieci, szczególnie szkoły podstawowej. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. kl. 3 PSP 3 otrzymają książeczki Droga do nieba. Po książeczki dzieci zgłaszają się do zakrystii przed Mszą św.

5. W piątek zapraszamy młodzież na Mszę św. do kościoła św. Franciszka na godz. 19:00.

6. W sobotę:

zapraszamy chłopców, którzy chcieliby służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu na zbiórkę, która odbędzie się w salce na plebanii o godz. 10:00;

adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi o godz. 17:15.

7. W przyszłą niedzielę 26 listopada odpust w kaplicy szpitala św. Józefa ku czci Chrystusa Króla. Suma odpustowa o godz. 11:00. Po sumie Terapia Zajęciowa zapraszamy na mini kiermasz. Do nabycia wyroby przygotowane z tej okazji.

8. Za tydzień po Mszach Św. niedzielnych będzie można nabyć chrześcijańskie kalendarze adwentowe. W tym roku motywem przewodnim są POLSKIE TRADYCJE. W środku znajdują się nie tylko tradycyjne czekoladki, ale także zadania do wykonania. Koszt kalendarza to 15 zł. Kupując kalendarz wspieramy Dzieci Maryi.

9. W kancelarii parafialnej przyjmowane są intencje Mszy św. na przyszły rok 2024.

10. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary i wpłaty na konto parafialne. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej prasy. Jest także Mały Gość dla dzieci.

12. Do nabycia są Kalendarze Diecezjalne na przyszły rok 2024. Ofiara dobrowolna przeznczona jest na wsparcie Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia m.in. na Dom Matki i Dziecka w Opolu.

13. Na Rynku w Głuchołazach eksponowana jest obecnie wystawa o Duchownych Niezłomnych zorganizowana przez Instytut Pamięci Narodowej. Zachęcamy do zwiedzania wystawy.

14. W naszej modlitwie w intencji parafii rozważamy trzecią tajemnicę światła - Głoszenie Królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

W tym tygodniu odeszli od nas do wieczności:

Mirosława Jagoda, lat 84.

Tadeusz Kubat, lat 50.

Eugeniusz Wądrzyk, lat 73.

Daniela Karbownicka, lat 93.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...