Ogłoszenia duszpasterskie 14.03.2021

14 marca 2021

14.03.2021 - NIEDZIELA - IV-a Wielkiego Postu.

Dzisiaj - kolejna niedziela rekolekcyjna: "Panie naucz nas się modlić".

O godz. 17:00 zapraszamy na kolejne nabożeństwo Gorzkich Żali, kazanie pasyjne. I kontynuację NOWENNY przed Uroczystością Św. Józefa.

Jutro w poniedziałek - o godz. 18:00 - Msza Św. od Grupy Szkaplerznej.

O godz. 19:00 - nauka przedmałżeńska.

Msze Święte z kościoła gimnazjalnego z godz. 19:00 - nadal będą odprawiane o godz. 18:00 w kościele parafialnym.

W środę - o godz. 18:00 - Msza Św. ku czci MB NP. w intencjach naszych podziękowań i próśb.

W czwartek - od godz. 8:00 do 10:30 - ADORACJA.

W piątek - Uroczystość Św. Józefa. W tym dniu zachęcamy do uczestnictwa w Mszy Świętej.

Jak w każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy także na nabożeństwa DROGI KRZYŻOWEJ - godz. 7:00 lub 17:30, Dzieci i przygotowujących się do Bierzmowania - godz. 16:30 i młodzież o godz. 19:00 w kościele Gimnazjalnym.

Wszystkich Mężów, Ojców - zapraszamy na spotkanie z Św. Józefem o godz. 19:00.

W tym dniu rozpoczniemy przeżywanie Tygodnia Modlitw o ochronę życia i ROK RODZINY.

W sobotę - od godz. 17:15 ADORACJA i okazja do spowiedzie rekolekcyjnej.

Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej prasy.

Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej parafii.

Przy wyjściu z kościoła będziemy mieli okazję złożyć ofiarę na kwiaty do naszych kościołów i dekorację Ciemnicy i Bożego Grobu. Za te ofiary - także bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę - ofiary, które złożymy będą przeznaczone na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych.

Bóg zapłać Członkom Bractwa Św. Józefa" za ofiarowanie naszej Parafii Ornatu z obrazem Świętego.

W naszej modlitwie w intencji Parafii chcemy rozważać trzecią tajemnicę części Światła: "Głoszenie Królestwa Bożego".

Ogłoszenia dotyczące I-ej Komunii Świętej - zainteresowani znajdą na naszej stronie w zakładce "I-a KOMUNIA - 2021".

Przyszła niedziela - to Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W kontekście trwającej dyskusji społecznej o szacunku dla życia poczętego i prawa do aborcji apelujemy o szczególną wrażliwość, szacunek i akceptację wobec osób dotkniętych Trisomią 21. Informujemy ponadto, iż na terenie naszej diecezji działa Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci z Trisomią 21 z siedzibą w Opolu. Jego działalność koncentruje się na pomocy osobom z Trisomią 21, ich rodzinom, a także dzieciom poczętym w łonie matki. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 500 611 595, na facebookowym profilu «Stowarzyszenie TRISO» oraz na stronie internetowej triso.eu.

Zapraszamy do współpracy dzieci i młodzież oraz katechetów i nauczycieli przy akcji - edycja wielkanocna: "Na Święta dla Pacjenta". Zbieramy ręcznie wykonane kartki świąteczne z życzeniami i modlitwą za pacjenta, który będzie musiał Święta spędzić w szpitalu. Kartki można przynosić do kościoła do Niedzieli Palmowej.

W tym tygodniu odeszli od nas do wieczności:

Ruta Kozieł, lat 91.

Stanisław Budnik, lat 93.

Romuald Brzozowski, lat 58.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...