Wolność i zaufanie

26 lutego 2023

ROZWAŻANIA NA 26 LUTEGO 2023 R.


Pan Bóg jest we mnie. Doświadczenie Jego bliskości pozwala spojrzeć na siebie w perspektywie kogoś chcianego, kochanego, daje siłę do pokonywania słabości, daje poczucie, że moje życie jest po coś.

Do refleksji

"Pan Bóg wchodzi w historię człowieka w sposób nieoczekiwany i najgłębszy z możliwych". Stając się jednym z nas - wziął każdego za rękę i powiedział: jestem, popatrz na mnie, pójdź za mną, chcę cię poprowadzić. Owo otwarcie Boga na człowieka po ludzku może wzbudzać zażenowanie, gdyż my w każdej chwili mamy prawo odmówić. Bóg zostawił nam wolność, abyśmy z własnej woli chcieli szukać swojego Stworzyciela i Jego się trzymając dobrowolnie dochodzili do pełnej doskonałości.

Chciejmy usłyszeć Jego głos skierowany do nas w modlitwie osobistej, w czytanych słowach Pisma Świętego, w adoracji Najświętszego Sakramentu. Dajmy sobie czas, bądźmy bardziej cierpliwi i wyrozumiali wobec siebie. Bóg przemawia w ciszy, przez rzeczy małe, które łatwo przeoczyć, dlatego warto uczyć się coraz większej wrażliwości na głos Pana. Warto Mu zaufać. Pan Bóg nie zabiera naszej wolności, On ją wypełnia i rozszerza. Katechizm Kościoła Katolickiego (nr 1732) podaje, iż prawdziwa wolność w człowieku jest siłą wzrastania i dojrzewania w prawdzie i dobru. To może trwać znacznie dłużej, niż sądzimy, bo przywykliśmy do szybkich efektów, warto jednak podjąć ten trud, wsłuchiwania się w głos Boga i wypełniania Jego woli.

Zadanie

Wyszukaj w Internecie rekolekcji dla małżeństw, rodzin, związków niesakramentalnych, dla osób samotnych. Może posłuchasz online lub się na nie wybierzesz?

Zainstaluj aplikację Pismo Święte na telefonie i korzystaj z niej.