Październikowe nabożeństwa różańcowe

31 października 2020

W październiku zapraszamy wszystkich do naszego kościoła parafialnego, gdzie codziennie o godz. 17:15 będziemy wspólnie modlić się na różańcowym nabożeństwie.

Zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy serdecznie codziennie wszystkich.

DZIECI wraz z Rodzicami zapraszamy:

w poniedziałek-klasy I-e i II-e,

we wtorek - klasy III-e,

w środę - klasy IV-e i V-e,

w czwartek - klasy VI-e i VII-e,

w piątek VIII-e. Młodzież - w piątek - godz. 19:00 w kościele Gimnazjalnym.

CAŁE RODZINY w soboty i niedziele.

Październik, podobnie jak maj, jest miesiącem maryjnym. Kiedy 7 października 1571 roku, w bitwie pod Lepanto wojska chrześcijańskie odniosły zwycięstwo nad flotą turecką uznano to za cud wyproszony właśnie przez modlitwę różańcową. W tym właśnie dniu obchodzimy święto Matki Bożej Różańcowej, a dzięki papieżowi Leonowi XIII cały ten miesiąc jest poświęcony Maryi. 13 października 1917 roku Matka Boża ukazała się w Fatimie mówiąc:

"Chcę ci powiedzieć, żeby zbudowano tu na moją cześć kaplicę. Jestem Matką Boską Różańcową. Trzeba w dalszym ciągu codziennie odmawiać różaniec. Wojna się skończy i żołnierze powrócą wkrótce do domu",

dodała też:

"Niech ludzie już dłużej nie obrażają Boga grzechami, już i tak został bardzo obrażony".