Uroczystości patronalne ku czci świętego Jacka w Kamieniu Śląskim

29 lipca 2021

Jako kustosz Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim, serdecznie zapraszam do udziału w uroczystościach patronalnych ku czci św. Jacka, patrona Metropolii Górnośląskiej w Kamieniu Śląskim, połączonych z Pielgrzymką Rodzin. Program uroczystości odpustowych przedstawia się następująco:

Sobota - 7 sierpnia

godz. 17.00

Koncert Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Gogolina (na placu przed Sanktuarium świętego Jacka)

godz. 18.00

Msza św. pontyfikalna ku czci św. Jacka wraz z nieszporami (na placu przed Sanktuarium świętego Jacka) Przewodniczy J.E. Ks. Bp Andrzej Czaja.

Niedziela - 8 sierpnia (uroczystości metropolitalne)

godz. 10.00

Modlitwa wprowadzająca w uroczystość odpustową ku czci świętego Jacka

godz. 11.00

Uroczysta odpustowa suma pontyfikalna ku czci świętego Jacka (na placu przed Sanktuarium świętego Jacka) Przewodniczy J.E. Ks. Abp Alfons Nossol

Procesja teoforyczna do Sanktuarium świętego Jacka.

godz. 14.30

Występ Orkiestry Dętej Górażdże Cement S.A. (na placu przed Sanktuarium świętego Jacka)

godz. 15.00

Konferencja o rodzinie - Ks. prałat dr Jerzy Dzierżanowski

Uroczyste nabożeństwo do Świętej Rodziny o opiekę nad naszymi rodzinami, z procesją teoforyczną do Sanktuarium świętego Jacka (na placu przed Sanktuarium świętego Jacka) Przewodniczy J.E. Ks. Bp Andrzej Czaja.

Z wyrazami szacunku i z kapłańskim pozdrowieniem

ks. prałat dr Albert Glaeser

kustosz Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim