Ogłoszenia duszpasterskie 13.12.2020

13 grudnia 2020

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU - 13.12.202

Bóg zapłać wszystkim Parafianom i dobrodziejom, którzy przyczynili się do odnowienia naszego prezbiterium. Dziękujemy również wszystkim, którzy pomagali w ostatnich tygodniach przy postawieniu tymczasowego ołtarza i uporządkowaniu naszej świątyni.

W III tygodniu Adwentu obchodzimy kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

Dzisiaj o godz. 17:15 Nabożeństwo Fatimskie.

Msze św. roratnie: od poniedziałku do piątku o godz. 6:45 i 18:00.

W sobotę także o godz. 8:00. Dodatkowe, krótsze spotkania dla dzieci od poniedziałku do czwartku o godzinie 16:30 w kościele parafialnym. Kandydatów do bierzmowania i młodzież zapraszamy na roraty w czwartek i piątek o godz. 18:00.

W poniedziałek wspomnienie św. Jana od Krzyża

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 7:30 do 10:30.

W sobotę - od godz. 8:45 - przymiarka strojów komunijnych.

godz. 17:15 adoracja i okazja do spowiedzi.

Okazja do spowiedzi od poniedziałku do soboty w czasie porannej Mszy św. oraz o godz. 17:30 przed wieczorną Mszą św. Postarajmy się nie odkładać spowiedzi przedświątecznej na ostatni dzień!

Przy wyjściu z kościoła można nabyć Gościa Niedzielnego, jest również nowy numer czasopisma "Miłujcie się" do nabycia w zakrystii.

Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na wykonane prace w naszym prezbiterium.

W naszej modlitwie w intencji Parafii chcemy rozważać piątą tajemnicę części radosnej: "Znalezienie w Świątyni".

W świetlicy Caritas oraz w zakrystii można zakupić świece i opłatki na stół wigilijny.

Ks. Tomasz zaprasza dzieci i młodzież do włączenia się w akcję: "Na święta dla pacjenta". Prawdopodobnie wielu pacjentów naszych szpitali spędzi święta z dala od swojego domu i rodziny. Dobre słowo i zapewnienie o modlitwie może być dla nich pięknym prezentem. W ramach akcji dzieci

i młodzież przygotowują kartki Bożonarodzeniowe w formacie A5, wykonane ręcznie, z życzeniami i konkretną obietnicą modlitwy za pacjenta który ją otrzyma. Pamiętajmy, żeby się podpisać... przynajmniej: imię i klasa. Kartki przynosimy na roraty do końca tygodnia!

W zeszłym tygodniu odeszli od nas do wieczności:

Ryszard Roszak, lat 69.

Anna Wilczyńska, lat 82.

Maria Rybotycka, lat 90.

Sylwia Kwiatkowska, lat 40.

Waldemar Siemaszek, lat 78.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...