Dlaczego Maryja jest wyjątkowa?

5 listopada 2023

ROZWAŻANIA NA 5 LISTOPADA 2023 R.


"Maryja jest »nowym początkiem« godności i powołania kobiety, wszystkich kobiet i każdej".

Jan Paweł II, Mulieris dignitatem, nr 11.

Obraz

Do refleksji

Maryja jest kwintesencją kobiecości - cudownie ciepła, pełna miłości, rozważna i cierpliwa. Taka stoi na straży rodziny, którą jako Kościół budujemy. Niczego nie udaje, a jej autentyczność nie jest formą manifestacji, lecz umiejętnością pełnego pokory odkrywania siebie w relacji.... Maryja pokazuje nam, jak doświadczać człowieczeństwa, które jest wolne, zindywidualizowane i osadzone w pełnym zaufaniu Bogu. Ona - Matka Kościoła w pełni przyjęła obecność Boga w swoim życiu i tego uczy nasze rodziny.

Mężczyzno, pozwól czerpać swojej żonie, swojej córce z kobiecej duchowości Maryi. Nie bój się jej rozkwitania, wzrastania, doświadczania Bożego dziedzictwa w jej kobiecości. Trwaj przy niej mimo burz. Niech ta podróż, którą jest jej życie, będzie poznawaniem prawdy o sobie na wzór Maryi.

Kobieto - córko, żono, siostro - jesteś niezwykła. To Boża niezwykłość. Zaufaj Maryi, czerp z jej świętości, nie bój się tego, kim jesteś.

Maryja pokazuje, jak ważne jest towarzyszenie drugiemu w jego wzrastaniu. To towarzyszenie często okupione jest niezrozumieniem np. dorastających dzieci. Niejednokrotnie wymaga milczenia, kiedy wszystko w nas krzyczy i upomina. My - ludzie XXI wieku jesteśmy dziećmi hałasu, maskujemy niepewność gadaniną. Maryja pomaga nam zrozumieć, że tylko wtedy, gdy zamilkniemy, Bóg będzie mógł mówić.

Zadanie

Możesz założyć różę różańcową za dzieci. Jedna dziesiątka dziennie za swoje dzieci i dzieci wszystkich z róży, aby otoczyć je opieką z nieba. Informacje pod adresem: www.rozaniecrodzicow.pl

Pozwól sobie na chwilę ciszy na wzór Maryi. Zejdź w głąb swojego serca, bez oczekiwań, planów. Zadaj Bogu pytania, które masz w sercu (może od dawna). Daj Mu działać.