Pielgrzymka: Słowenia, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina

13 marca 2022

Jaskinia Postojna - Zadar - Trogir - Split - Szybenik - Medjugorje - Mostar - Dubrownik - Krka

wyjazd autokarowy w terminie 26.05. - 01/02.06.2022r.

1 dzień: 26.05.2022 Jaskinia Postojna, Zadar

Zbiórka uczestników pielgrzymki w wyznaczonym miejscu i o ustalonej godzinie; wyjazd (około północy z 25/26.05.2022r.); przejazd przez Czechy, Austrię. Przyjazd do Słowenii; zwiedzanie słynnej Jaskini Postojna (uważana za jedną z najpiękniejszych i największych na świecie, ze stałą temperaturą ok. 8-10°C i 20-kilometrowym labiryntem przejść, komnat oraz galerii). Przejazd na teren Chorwacji; krótka wizyta w Zadarze, np. Kościół św. Symeona. Przejazd do hotelu; zakwaterowanie; obiadokolacja; nocleg.

2 dzień: 27.05.2022 Trogir, Split

Śniadanie. Przejazd do Trogiru - nazywanego "małą Wenecją", spacer po Starym Mieście, np.: Katedra św. Wawrzyńca, Pałac Ćipiko, Plac Jana Pawła II z ratuszem i miejską loggią, Kościół św. Barbary, Kościół św. Jana Chrzciciela, bramy miejskie. Przejazd do Splitu - stolicy Dalmacji, spacer, np.: Pałac Dioklecjana, Katedra św. Dujama (biskupa i męczennika, założyciela miasta), rzymska świątynia Jowisza przekształcona w chrześcijańskie baptysterium, ratusz miejski, Kościół św. Franciszka, bramy: Srebrna, Złota i Żelazna, pozostałości akweduktu, port. Powrót do hotelu; obiadokolacja; nocleg.

3 dzień: 28.05.2022 Szybenik, Medjugorje

Śniadanie; wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Szybeniku - najbardziej słowiańskiego z dalmackich miast, malowniczo usytuowanego na wzgórzach, spacer po historycznym centrum ze wspaniałą gotycko-renesansową Katedrą św. Jakuba na czele (jedna z najważniejszych chorwackich świątyń, wpisana na prestiżową listę UNESCO). Przejazd na teren Bośni i Hercegowiny do Medjugorje - miejsca objawień maryjnych; zakwaterowanie w pensjonacie (lub hotelu); obiadokolacja; wieczorne nabożeństwo; nocleg.

4 dzień: 29.05.2022 Medjugorje

Śniadanie. Pobyt w Medjugorje: czas na osobiste refleksje i modlitwy; nawiedzenie Kościoła św. Jakuba Apostoła z witrażami ukazującymi 14 scen z życia Maryi Dziewicy oraz sceny związane z objawieniami; udział w Mszy Świętej; wejście na Górę Objawień - Podbrdo (miejsce przekazania przez Matkę Bożą orędzia pokoju), u podnóża której znajduje się Niebieski Krzyż. Obiadokolacja; nocleg.

5 dzień: 30.05.2022 Medjugorje, Mostar

Śniadanie; wykwaterowanie z pensjonatu (lub hotelu). Pobyt w Medjugorje do godzin południowych (czas na osobiste refleksje i modlitwy), następnie przejazd do Mostaru - miasta świetnie pokazującego bałkańską mozaikę narodów, kultur i religii, spacer po Čaršiji - Starym Mieście, z tureckim klimatem i zabudową (wąskie, kamienne uliczki, na których "kipi" od handlu, meczety...) oraz słynnym Starym Mostem nad niebywale turkusową Neretwą. Przejazd do hotelu; zakwaterowanie; obiadokolacja; nocleg.

6 dzień: 31.05.2022 Dubrownik

Śniadanie. Przejazd do Dubrownika - "perły Adriatyku", miasta o niezwykłym klimacie i wspaniałych zabytkach, np.: średniowieczne mury obronne, Wielka Studnia Onufrego, klasztory - Franciszkanów i Dominikanów, pałace - Sponza i Rektorów, Kościół św. Błażeja (patrona Republiki Dubrownickiej), kolumna z postacią rycerza Rolanda, Katedra Wniebowzięcia NMP, port. Powrót do hotelu; obiadokolacja; nocleg.

7 dzień: 01.06.2022 Park Narodowy Krka

Śniadanie; wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Parku Narodowego Krka, jednej z największych atrakcji przyrodniczych Chorwacji obok Parku Narodowego Jezior Plitwickich, spacer pośród bajecznych wodospadów, kaskad i jeziorek, w przyjemnym otoczeniu soczystej zieleni. Wyjazd i bezpośredni przejazd do Polski.

8 dzień: 02.06.2022

Zakończenie pielgrzymki (przyjazd na miejsce wyjazdu w godz. porannych ).

CENA: 2.380,- zł/os.

Cena obejmuje:

przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, dvd, wc, rozkładane fotele);

6 noclegów (hotele***/pensjonaty; pokoje 2-, 3-osob., jedynki za dopłatą i w miarę dostępności);

12 posiłków (6 śniadań i 6 obiadokolacji);

ubezpieczenie Signal Iduna (KL - 20.000 EUR, NNW-15.000 zł, BP - 1.000 zł); za dopłatą ubezpieczenie KL dla osób przewlekle chorych;

obligatoryjną opłatę z tyt. Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego oraz Turystycznego Funduszu Pomocowego;

lokalne taksy turystyczne;

opiekę doświadczonego pilota.

Cena nie obejmuje:

biletów wstępu (zwiedzane obiekty, jaskinia, PN Krka);

obowiązkowych lokalnych przewodników;

systemu VOICEGUIDE (słuchawek w trakcie zwiedzania/oprowadzania);

napojów do obiadokolacji;

dodatkowych posiłków nie ujętych w cenie imprezy;

dopłaty do pokoju 1-osobowego (ok. 490,-zł/pobyt);

dopłaty do ubezpieczenia od następstw chorób przewlekłych (33,-zł);