Niedziela to dzień zmartwychwstania, to nasz dzień

2 lipca 2023

ROZWAŻANIA NA 2 LIPCA 2023 R


"»My świętujemy niedziele, aby wspominać chwalebne zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa nie tylko w dzień Wielkanocy, ale każdego tygodnia«: tak pisał na początku V w. papież Innocenty I".

Jan Paweł II, Dies domini, nr 19

Obraz

Do refleksji

Dlaczego właściwie zmartwychwstanie jest dla nas chrześcijan takie ważne, że przeżywamy je co tydzień, w każdą niedzielę? Jak odpowiedziałbyś na to pytanie swojemu dziecku lub niewierzącemu, lub człowiekowi, którego spotykasz każdego dnia?

Oto kilka propozycji odpowiedzi na to pytanie:

Św. Matka Teresa z Kalkuty: "Gdy patrzymy na krzyż, pojmujemy wielkość Jego miłości. Kiedy patrzymy na stajenkę betlejemską, rozumiemy delikatność Jego miłości do ciebie i do mnie, do twojej rodziny i każdej rodziny".

Benedykt XVI, 19.10.2006 r.: "Wydarzenie Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa jest sercem chrześcijaństwa, fundamentem naszej wiary, potężnym bodźcem naszego sumienia, silnym wiatrem, który usuwa wszelki strach i niepewność, każde zwątpienie i każdą ludzką kalkulację".

Papież Franciszek: "Nikt nie ma większej miłości niż ten, kto oddaje swoje życie za swych przyjaciół i On je za nas oddał. Za ciebie. Za mnie. Odzyskał je i towarzyszy nam pełnią swego życia. Pozwól, by ci towarzyszył. On cię kocha. Wielkanoc to Jezus żywy".

Zadanie

Opowiedz swoim bliskim, dlaczego niedziela jest dla Ciebie ważna, dlaczego Eucharystia powinna być sercem każdej niedzieli?