Rok św. Jakuba w Lubrzy

24 stycznia 2022

Wnętrze kościoła parafialnego w Lubrzy.


Kościół św. Jakuba Starszego w Lubrzy jest w diecezji opolskiej jednym z 9 kościołów jubileuszowych.

Święty Rok Jakubowy potrwa do końca 2022 roku. Wierni, którzy nawiedzą kościoły stacyjne, mogą w nich uzyskać łaskę odpustu.

Zapraszam do pielgrzymowania indywidualnego i rodzinnego - zachęca ks. Piotr Bałos, proboszcz parafii św. Jakuba Starszego w Lubrzy.

W każdy piątek po 25. dniu miesiąca o 18.00 będzie sprawowana Msza św. i nabożeństwo ku czci św. Jakuba poprzedzone godzinną adoracją Najświętszego Sakramentu. Najbliższa odprawiona będzie 28 stycznia.

Uroczysta inauguracja roku jubileuszowego zaplanowana jest w niedzielę 6 lutego. Mszy św. o 11.00 będzie przewodniczył bp Rudolf Pierskała, który poświęci też figurę św. Jakuba Apostoła.

Od 26 marca do 3 kwietnia odbędą się misje parafialne, które poprowadzą ojcowie franciszkanie o. Alan Brzeski (prowincjał) i o. Dawid Zmuda (gwardian z Prudnika-Lasu).

23 i 24 lipca zaplanowano Dni Jakubowe połączone z uroczystością odpustową. Suma 24 lipca o 11.30 pod przewodnictwem ks. prof. Norberta Widoka.

Z kolei 18 grudnia o 11.00 biskup opolski Andrzej Czaja oficjalnie zakończy rok jubileuszowy w parafii.

Jak zapewnia ks. Bałos, kościół jest codziennie otwarty, a przed każdą Mszą św. wieczorną jest okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu.