Ogłoszenia duszpasterskie 28.11.2021

28 listopada 2021

28.11.2021. - NIEDZIELA - I-a ADWENTU.

O godz. 17:30 - zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe I-ej Niedzieli Adwentu.

Od jutra zapraszamy na Msze Święte roratnie. O godz. 6:45 dla dorosłych lub o godz. 18:00 dla dzieci i młodzieży z dorosłymi. W soboty - Msza święta dla dzieci i młodzieży o godz. 8:00.

Zachęcamy wszystkich do chętnego i licznego uczestnictwa w tych Mszach Świętych i do owocnego przeżywania czasu Adwentu.

Msze Święte z godz. 19:00 - wypadają.

We wtorek - czcimy Św. Andrzeja Apostoła.

O godz. 18:00 w Prudniku-Lesie - spotkanie Członków Bractwa Św. Józefa.

W środę - Msza Św. ku czci MB NP. w intencjach naszych podziękowań i próśb.

W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami będą miały miejsce po Mszy Św. z godz. 6:45.

W czwartek - jak co tygodnia ADORACJA do godz. 10:30.

W sobotę - odwiedziny chorych - będą miały miejsce 23.12.2021.

O godz. 17:15 - Adoracja i okazja do spowiedzi.

Wieczorną Msza Św. o godz. 18:00 - rozpoczniemy przeżywanie naszych adwentowych rekolekcji. Nauki rekolekcyjne będzie nam głosił Ks. Rafał Kiełek - Proboszcz Parafii Nowy Browiniec. W swoim czasie przez krótki czas był Wikariuszem w naszej Parafii. Czas rekolekcji chciejmy otoczyć naszymi modlitwami.

Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej prasy. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy kalendarz na rok 2022.

Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary.

W przyszłą niedzielę składane ofiary są przeznaczone na potrzeby Diecezji i Seminarium.

Przy wyjściu z kościoła - będzie możliwość złożenia ofiary do puszki na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

W zakrystii i w Domu Katechetycznym w świetlicy Caritas możemy nabyć sobie świece w cenie 12 lub 5 zł. oraz opłatki za dobrowolne ofiary. Ofiary te przeznaczamy na prace przy wymianie oświetlenia naszego kościoła. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel - Bóg zapłać.

Dzisiaj - przy wyjściu z kościoła będziemy mieli okazje złożyć ofiarę naszym Harcerzom na renowację miejsc pamięci na Kresach oraz na dary i transport paczek dla Polaków mieszkających na Kresach w ramach akcji "Rodacy Bohaterom".

W naszej Parafii - dzisiaj WYBORY do nowej PRD. Przed lub po Mszy Św. w dwóch miejscach przy naszym kościele parafialnym możemy z list wybrać jedną dwie lub najwyżej trzy osoby zaznaczając krzyżykiem przy tych osobach. Za udział w wyborze dziękujemy.

W naszej modlitwie w intencji Parafii chcemy rozważać piątą tajemnice części bolesnej: "Śmierć Pana Jezusa na krzyżu".

W tym tygodniu odeszli od nas do wieczności:

Krystian Walczak, lat 41.

Zygmunt Grubiak, lat 87.

Władysław Tabiś, lat 75.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...