Ogłoszenia Parafialne 26.05.2024

26 maja 2024

26.05.2024

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO


1. Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy.

Po każdej Mszy św., przed kościołami nasze Marianki wraz z rodzicami będą sprzedawać ciasto z okazji Dnia Matki. Dochód uzyskany ze sprzedaży ciast będzie przeznaczony na letni wyjazd formacyjny naszych Marianek. Serdecznie zapraszamy!!

Nabożeństwo majowe o godz. 17:30. Zapraszamy na nabożeństwa majowe i do wspólnej modlitwy o pokój na świecie i o powołania.

2. We wtorek spotkanie przed pielgrzymką do Medjugorie w salce na plebanii o godz. 19:00. Po spotkaniu należy wpłacić 150 €.

3. W środę Msza św. ku czci MBNP w intencji podziękowań i próśb o godz. 18:00.

4. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało.

Msze święte w tym dniu tylko w kościele parafialnym o godz. 7:30; 9:30 - uroczysta Msza św. z procesją do czterech ołtarzy; 12:00; 18:00;

procesja w tym roku przejdzie ulicami: ul.: Kościelna, Rynek, kard. Wyszyńskiego, Basztowa, Korfantego, Bohaterów Warszawy, gen. Sikorskiego, Ligonia, Opolska, Curie-Skłodowskiej, Kościelna. Pamiętajmy o przyozdobieniu okien i naszym domostw na trasie procesji. Niech to będzie także wyznanie naszej wiary. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa we Mszach św. i procesji. Zachęcamy do przynoszenia kwiatów do przystrojenia ołtarzy. Zapraszamy także dzieci, szczególnie pierwszokomunijne i rocznicowe do sypania kwiatów. Niech nie zabraknie chętnych do niesienia baldachimu i sztandarów.

za pobożny udział w procesji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami;

zapraszamy na Wieczór Uwielbienia na godz. 20:00.

5. W piątek (31 maja) biskup opolski Andrzej Czaja udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie diecezji opolskiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych;

Msza św. dla młodzieży w kościele św. Franciszka o godz. 19:00.

6. W sobotę (pierwsza sobota miesiąca):

nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 7:00;

odwiedziny chorych od godz. 8:30;

adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17:15;

procesja eucharystyczna wokół kościoła i nabożeństwo ku czci NSPJ o godz.17:30.

7. W przyszłą niedzielę:

spotkanie zelatorów w salce na plebanii o godz. 16:45;

wymiana Tajemnic Różańcowych o godz. 17:15.

8. Procesje w Oktawie Bożego Ciała wokół naszego kościoła będą odbywały się o godz. 17:30. Zapraszamy do niesienia baldachimu, dzieci z kwiatami oraz wszystkich wiernych do licznego uczestnictwa i wspólnej modlitwy.

9. Zapraszamy przez cały miesiąc czerwiec na nabożeństwa ku czci NSPJ.

10. Bóg zapłać za wszelkie prace porządkowe, pielęgnacyjne wykonane na rzecz naszych kościołów i terenów przykościelnych. Został także wykonany cokół pod figurę św. Archanioła Michała.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze i wpłaty na konto parafialne. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie potrzeby naszej diecezji i seminarium.

11. 28. Pielgrzymka do Barda do Matki Bożej Strażniczki Wiary odbędzie się w dniach 22-23 czerwca. Wyruszymy w drogę pieszo i autobusem. Koszt przejazdu 30 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy do wyruszenia na pielgrzymi szlak.

Prosimy także:

o zgłaszanie się osób idących pieszo - chodzi o informację dla mieszkańców Łąki, którzy w tym roku przygotowują posiłek na trasie;

o zgłaszanie się osób, które planują nocleg w Paczkowie - zgłoszenia do 14 czerwca.

12. Zapraszamy na pielgrzymkę organizowaną przez ministrantów do Włoch w dniach od 24 do 29 czerwca 2024 r. W programie: Wenecja, Padwa, Ferrara, Bolonia, Werona. Koszt 2110 zł. Szczegółowy plan na stronie internetowej. Zapisy w kancelarii lub u ks. Tomasza. Zostało 6 wolnych miejsc. Można wpłacać pieniądze na wyjazd.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej prasy. Jest Gość Niedzielny i nowy Mały Gość dla dzieci.

14. W naszej modlitwie w intencji Parafii rozważamy piątą tajemnicę bolesną: Śmierć Pana Jezusa.

15. Do wieczności odeszli: Edwarda Szczepańska, l. 83; Damian Krzaczek, l. 40; Zygmunt Więcek, l. 93, Józefa Petrowicz, l. 78. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...