Ogłoszenia Parafialne 22.10.2023

22 października 2023

1. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 17:15. Przez cały październik zapraszamy wszystkich na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:15. Za odmówienie różańca można zyskać odpust pod zwykłymi warunkami.

2. We wtorek kancelaria parafialna po południu czynna w godz. 16:00 - 17:00.

3. W środę:

Msza św. ku czci NMP Nieustającej Pomocy o godz. 18:00;

spotkanie Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej w salce na plebanii po Mszy św. wieczornej o godz. 18:30.

4. W czwartek:

adoracja Najśw. Sakramentu w godz. 8:00 - 10:30;

Msza św. szkolna o godz. 16:30 - zapraszamy dzieci, szczególnie szkoły podstawowej. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. kl. 3 PSP 3 otrzymają różańce. Po różańce dzieci zgłaszają się do zakrystii przed Mszą św.

5. W piątek młodzież zapraszamy na Mszę św. do kościoła św. Franciszka na godz. 19:00.

6. W sobotę:

spotkanie Grupy Szkaplerznej w salce o godz. 15:00;

nabożeństwo różańcowe i okazja do spowiedzi o godz. 17:15.

7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali kolejne rocznice poświęcenia naszych świątyń tzw. Kiermasz. O godz. 9:00 Uroczysta Msza św. w int. budowniczych, dobrodziejów, wszystkich troszczących się o nasze kościoły.

8. Zaproszenie dla kandydatek na Dzieci Maryi. Zapraszamy dziewczynki już od pierwszej klasy szkoły podstawowej do dołączenia do grona Dzieci Maryi. Szczególnie zapraszamy teraz na początku roku szkolnego. Aby dołączyć do grona Dzieci Maryi wystarczy przyjść do zakrystii i zgłosić się do ks. Pawła lub przyjść na zbiórkę dla Marianek w sobotę 28 października o godz. 10:00 w salce na plebanii. Więcej informacji będzie na spotkaniach.

9. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na potrzeby misji. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby parafii. Przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na wsparcie zespołu Paruzja.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej prasy. Jest także Mały Gość dla dzieci.

11. Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki wypominkowe. Prosimy o czytelne wypisywanie nazwisk, najlepiej drukowanymi literami. Wypominki składamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Za ofiary składane przy okazji wypominek składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. W gablotach i na stronie internetowej znajdziemy plan Uroczystości Wszystkich Świętych, Dnia Zadusznego oraz naszej modlitwy za zmarłych.

13. W naszej modlitwie w intencji parafii rozważamy czwartą tajemnicę radosną - Ofiarowanie Pana Jezusa.

W tym tygodniu odeszli od nas do wieczności:

Helena Olechno, lat 93.

Norbert Kretek, lat 29.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...