Ogłoszenia Parafialne 08.10.2023

8 października 2023

08.10.2023 - NIEDZIELA - XXVII niedziela zwykła.

Nabożeństwo różańcowe o godz. 17:15. Przez cały październik zapraszamy wszystkich na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.15.

10.10.2023 - Wtorek.

Kancelaria parafialna po południu czynna w godz. 16:00 - 17:00.

11.10.2023 - Środa.

Kancelaria parafialna nieczynna.

Msza św. ku czci NMP Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.

12.10.2023 - Czwartek.

Adoracja Najśw. Sakramentu w godz. 8:00 - 10:30.

Msza św. szkolna o godz. 16:30 - zapraszamy dzieci, szczególnie szkoły podstawowej. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. k, lat. 3.

PSP 1 otrzymają różańce. Po różańce dzieci zgłaszają się do zakrystii przed Mszą św.

13.10.2023 - Piątek.

Nabożeństwo fatimskie o godz. 17:15.

Młodzież zapraszamy na Mszę św. do kościoła św. Franciszka na godz. 19:00.

14.10.2023 - Sobota.

Nabożeństwo różańcowe i okazja do spowiedzi od godz. 17:15;

Ogłoszenia dodatkowe.

W Niedzielę Papieską 15 października nasi ministranci zapraszają wszystkich bardzo serdecznie do nabycia kremówek. Będą rozprowadzane po mszach świętych przy kościele parafialnym i przy kościele gimnazjalnym. Pakowne będą po dwie sztuki w cenie 10 zł. Ewentualny zysk przeznaczony będzie na wyjazd wakacyjny ministrantów. Bardzo serdecznie zapraszamy.

W październiku kancelaria parafialna we wtorki po południu będzie czynna w godz. 16:00 - 17:00.

W tym tygodniu spotkania dla kandydatów do bierzmowania: klasy VIII (kontynuacja), spotkanie w poniedziałek 9 października o godz. 19:00 w kościele św. Franciszka. Klasy VII (kontynuacja) - we wtorek 10 października o godz. 19:00 w kościele św. Franciszka - dziewczęta, w środę 11 października o 19.00 w kościele św. Franciszka - chłopcy. Klasy VI (rozpoczęcie) w czwartek 12 października o godz. 17:00 w Domu Katechetycznym. Przypominamy, że cykl przygotowania do bierzmowania trwa trzy lata i rozpoczyna się w klasie VI. W gablotce przed Domem Katechetycznym są informacje o spotkaniach dla kandydatów do bierzmowania. Prosimy o zapoznanie się. W zakrystii do nabycia są "Dzienniczki" dla kandydatów do bierzmowania w cenie 4 zł.

Burmistrz Głuchołaz informuje, że w związku z wyborami do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w dniu wyborów tj. 15.10.2023 r. został zorganizowany bezpłatny, gminny przewóz pasażerski. Wyborcy, którzy będą chcieli wziąć udział w wyborach mogą skorzystać z bezpłatnego transportu zgodnie z rozkładem jazdy znajdującym się na słupach ogłoszeniowych, tablicy ogłoszeniowej w Urzędzie Miejskim w Głuchołazach, na stronie internetowej www.glucholazyxxx.pl oraz na profilu facebookowym Głuchołazy - Miasto i Gmina. Bezpłatny gminny przewóz pasażerski zgodnie ze wspomnianym rozkładem jazdy zorganizowany będzie w II turach.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary i wpłaty na konto parafialne. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej prasy. W Gościu Niedzielnym artkuł o naszm organiście Janie Dolnym. Natomiast na stronie internetowej parafii w zakładce Jan Dolny i Capricolium umieszczono linki do archiwalnych nagrań występów chóru Capricolium pod batutą Jana Dolnego. Są także Mały Gość dla dzieci, a w nim artykuł o rodzinie z Głuchołaz oraz Gość Extra poświęcony objawieniom Matki Bożej.

Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki wypominkowe. Prosimy o czytelne wypisywanie nazwisk, najlepiej drukowanymi literami. Wypominki składamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Za ofiary składane przy okazji wypominek składamy serdeczne Bóg zapłać.

W naszej modlitwie w intencji parafii rozważamy drugą tajemnicę radosną - Nawiedzenie św. Elżbiety.

W tym tygodniu odeszli od nas do wieczności:

Andrzej Moskal, lat 81.

Piotr Przybylski, lat 40.

Maria Chłopowiec, lat 80.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...