Ogłoszenia duszpasterskie 22.08.2021

22 sierpnia 2021

22.08.2021. - NIEDZIELA XXI-a ZWYKŁA.

Dzisiaj - z racji 22-go oddajemy cześć Relikwiom Św. Jana Pawła II i modlimy się za Jego wstawiennictwem w intencjach naszych RODZIN.

W naszym Dekanacie - uroczystość odpustowa w Parafii Burgrabice.

O godz. 15:00 - Msza św. na Górze Chrobrego.

O godz. 17:30 - nabożeństwo niedzielne.

Jutro w poniedziałek - o godz. 7:30 - Msza Św. od Grupy Modlitewnej św. O. Pio.

We wtorek - czcimy Św. Bartłomieja Apostoła.

W środę - o godz. 7:30 - Msza Św. w intencji Ks. Tomasza z okazji Jego Urodzin i w dniu wyjazdu z naszej Parafii - od Koła Przyjaciół Radia Maryja.

Ks. Tomaszowi jeszcze raz dziękujemy za wszystko i z okazji Urodzin życzymy obfitych Łask na każdy dzień.

W tym dniu pracę w naszej Parafii rozpocznie Ks. Tomasz Koterba (Kolega kursowy Ks. Tomasza) - dotychczasowy Wikariusz w Parafii Św. Mikołaja w Kędzierzynie-Koźlu. Już dzisiaj witamy Go serdecznie i życzymy, by czuł się u nas jak najlepiej.

W czwartek - Uroczystość NMP Częstochowskiej. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszy św.

U nas dodatkowa Msza Św. o godz. 8:30. Po tej Mszy - ADORACJA do godz. 10:30.

O godz. 18:00 - Msza Św. od Grupy Medjugorskiej i w intencjach Osób związanych modlitwa za kapłanów w Ruchu Margaretka.

W piątek - czcimy św. Monikę - Matkę Św. Augustyna.

W sobotę - wspominamy Św. Augustyna.

W tym dniu w naszej Gminie będą miały miejsce DOŻYNKI. O godz. 14:00 - Msza Św. w Wilamowicach.

O godz. 17:15 - ADORACJA i okazja do spowiedzi.

W przyszłą niedzielę - uroczystość odpustowa w Parafii Jarnołtówek.

W naszej Parafii będziemy gościli O. Salezjanina Ireneusza Śliwińskiego z Aleksandrowa Kujawskiego, który będzie nam głosił Słowo Boże, a przy wyjściu z kościoła będziemy mogli złożyć ofiarę na budowany przez Księży Salezjanów Dom dla Młodzieży w Aleksandrowie Kujawskim.

Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej prasy.

Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary.

W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy będą na potrzeby naszej Parafii.

W naszej modlitwie w intencji Parafii chcemy rozważać pierwszą tajemnicę części radosnej: "Zwiastowanie".

Uroczystości w Prudniku-Lesie przed beatyfikacją Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Oratorium «Najważniejsza jest miłość». Poseł na Sejm RP Katarzyna Czochara Gmina Prudnik Powiat Prudnicki i Stowarzyszenie Miłośników wsi Moszczanka zapraszają na rozpoczęcie obchodów Beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego do Prudnika-Lasu w sobotę 28 sierpnia 2021 r. do Prudnika-Lasu. Rozpoczęcie o 16.00 a w programie m.in. Msza święta oraz premierowy koncert.

W tym tygodniu odeszli od nas do wieczności:

Katarzyna Maluśka, lat 82.

Szczepan Grabiec, lat 73.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...