Ogłoszenia duszpasterskie 14.07.2019 - 20.07.2019

14 lipca 2019

14.07.2019 - NIEDZIELA - XV-a ZWYKŁA.

O godz. 15:00 - Msza św. na Górze Chrobrego.

O godz. 17:30 - zapraszamy na niedzielne nabożeństwo popołudniowe.

15.07.2019 - Poniedziałek, Św. Bonawentury.

Św. Bonawentura zalicza się do grona najwybitniejszych myślicieli Średniowiecza. Pozostawił po sobie wiele dzieł teologicznych. Wywarł ogromny wpływ intelektualny na uczniów, którzy kontynuowali jego myśl, tworząc bonawenturiańską szkołę teologiczną. Rozmiłowany w osobie św. Franciszka stał się kontynuatorem dzieła Biedaczyny z Asyżu.

O godz. 18:00 - Msza św. od Grupy Szkaplerznej.

Ojcowie Franciszkanie z Góry Świętej Anny po raz kolejny organizują Ogólnopolskie Święto Młodzieży. W tym roku hasłem spotkania będą słowa: «Jest radość!». Termin spotkania: od 15 do 20 lipca. Organizatorzy przewidują obecność wielu gości i liczne koncerty. Szczegóły i zapisy na stronie: www.swietomlodziezy.com.

16.07.2019 - Wtorek, NMP z Góry Karmel. NASZA PARAFIALNA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ.

Przypada święto Matki Bożej z Góry Karmel. Jest to dzień naszej ślubowanej dorocznej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Na Pielgrzymkę udamy się o godz. 6:00 z parkingu przy ul. Kard. Wyszyńskiego. W drodze powrotnej będziemy chcieli odwiedzić Ojców Oblatów w Lublińcu i Ich Ośrodek w Kokotku.

Powrót planujemy około godz. 19:00.

W tym dniu nasza kancelaria będzie nieczynna.

17.07.2019 - Środa.

O godz. 18:00 - Msza św. ku czci MB NP. w intencjach naszych podziękowań i próśb i NOWENNA.

18.07.2019 - Czwartek, Bl. Alfonsa Trackiego.

Przypada wspomnienie bł. Alfonsa Trackiego.

Od godz. 8:00 do 10:30 - ADORACJA.

20.07.2019 - Sobota, Bł. Czesława.

Od godz. 17:15 - ADORACJA i okazja do spowiedzi.

Ogłoszenia dodatkowe.

Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej prasy.

W zakrystii możemy sobie nabyć kalendarz na 2020 rok w cenie 6 zł.

Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej Parafii.

W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będziemy mieli okazję złożyć ofiarę na pomoc Rodzinie doświadczonej nieszczęściem pożaru domu przy ul. Makuszyńskiego. Ofiary te będą zbierali Członkowie naszej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Już dzisiaj za ofiary te od nas księży i Rodziny - składamy serdeczne Bóg zapłać.

W naszej modlitwie w intencji naszej Parafii będziemy rozważali pierwszą tajemnicę części Światła: "Chrzest Pana Jezusa w Jordanie".

Wspólnota Opiekunek Dzięcięctwa Bożego. W ubiegłą niedzielę 7 lipca w naszym Opolskim Gościu Niedzielnym ukazał się obszerny wywiad z Biskupem Opolskim na ten temat. Ks. Biskup jeszcze raz prosi nas księży Proboszczów o ponowienie zaproszenia do Wspólnoty. Deklaracje są wyłożone na bocznych ołtarzach. Po ich wypisaniu należy je przynieść do kancelarii, a następnie należy je przesyłać na adres: Rzymskokatolicka Parafia Bożego Ciała w Oleśnie, ul. Kościelna 1, 46-300 Olesno. Przyjęcie pierwszych kandydatek przewiduje się na liturgiczne wspomnienie św. Anny 26 lipca br...

Zaproszenie - na 43. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w tym roku pod hasłem: «Obdarowani Duchem - wdzięczni i odpowiedzialni». Z Nysy pielgrzymka wyruszy w niedzielę 11 sierpnia, z Głubczyc, Raciborza i Opola w poniedziałek 12 sierpnia, zaś z Kluczborka i Krapkowic - we wtorek 13 sierpnia. Pielgrzymkę zakończy Msza św. na Jasnej Górze w sobotę 17 sierpnia o godz. 11.00.

W tym tygodniu odeszli od nas do wieczności:

Krystyna Kuźma-Burczyk, lat 76.

Andrzej Osmyk, lat 62.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...