Podziękowanie Biskupa Opolskiego za pomoc dla migrantów

1 stycznia 2022

Drodzy Diecezjanie!

Przyłączając się do apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Abpa Stanisława Gądeckiego, poprosiłem Was, aby w niedzielę 21 listopada 2021 roku, przeprowadzić zbiórkę pieniędzy dla uchodźców, którzy przebywają w naszym kraju lub docierają do naszej wschodniej granicy.

Przed kościołami całej diecezji na ten cel zebraliśmy 200 tysięcy złotych. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia trafiły ona na konto Caritas Polska, która koordynuje pomoc dla migrantów na terenie naszego kraju. Serdecznie Wam dziękuję za tak hojną odpowiedź. Ofiary, złożone po niedzielnych Mszach świętych, są świadectwem waszej głębokiej wiary i przekonania, aktualnego od początku Kościoła, że chrześcijanin potrafi rozpoznać i przyjąć Chrystusa w każdym przybyszu. Wyrażam Wam moją wdzięczność za przykład chrześcijańskiego miłosierdzia, które jest gościnne i nie odwraca się od osób poszukujących schronienia, niezależnie od ich narodowości, kultury, a nawet religii.

Prosząc Boga o ustanie przyczyn migracji, wojen i prześladowań, zapewniam Was o mojej modlitwie i z serca Wam błogosławię.

† Andrzej Czaja Biskup Opolski