Posłani, aby głosić Chrystusa... w świecie wirtualnym

24 września 2023

ROZWAŻANIA NA 24 WRZEŚNIA 2023 R.


"Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę".

1 Kor 6,12.

Do refleksji

Tak wiele dzieje się dzisiaj w świecie wirtualnym. Powiedzielibyśmy: "dla każdego coś miłego". Bez problemu odnajdujemy tu rzeczy dobre i złe, takie, które nas budują i niszczą. Powstaje pytanie: jak mogę dawać świadectwo wiary w Internecie? Jak świat wirtualny wpływa na moją religijność?

W świecie wirtualnym istnieje wiele wartościowych stron, kształtujących naszą wiarę. Internet jest bogatym skarbcem, z którego można korzystać, pogłębiając swoją wiedzę religijną i duchowość. Warto to robić. Zanim jednak zaczniemy "karmić się" tymi treściami, trzeba sprawdzić, czy są one rzeczywiście zgodne z nauczaniem Kościoła, czy nie są to jedynie prywatne poglądy konkretnego człowieka (nawet księdza), które niewiele mają wspólnego nauką Kościoła. Zdobywane informacje warto na bieżąco weryfikować.

Inną przestrzenią są wiadomości przesyłane sobie przez znajomych: są to cytaty z Pisma Świętego, myśli świętych czy błogosławionych, obrazki mające przypominać konkretnych świętych czy błogosławionych - patronów dnia itp. Powstaje pytanie: jeśli dostaję takie wiadomości, to czy mam odwagę, aby przesłać je dalej, np. do osób, które już straciły wiarę, może odeszły od wspólnoty Kościoła? Jest to jedna z form ewangelizacji, za którą odpowiedzialny jest każdy z nas.

Zdarza się, że na forach dyskusyjnych użytkownicy ostro krytykują Kościół, prawdy wiary, osoby Kościoła. Czy jako chrześcijanie mamy odwagę zabrać głos w dyskusji? Czy mamy odwagę stawać w obronie naszej wspólnoty?

Zadanie

Poszukaj w Internecie stron związanych z tematyką religijną - wiadomościami religijnymi, może z duchowością, która Cię interesuje, zobacz ciekawy filmik na tematy religijne.

Jeśli dostaniesz wiadomość o tematyce religijnej, prześlij ją do osoby, która kiedyś praktykowała, a dzisiaj może jej religijność osłabła.