Ogłoszenia duszpasterskie 05.04.2020 - 11.04.2020

5 kwietnia 2020

05.04.2020 - NIEDZIELA - PALMOWA.

Dzisiaj - nadal w Mszy Świętej może uczestniczyć tylko 5 osób. W Mszach Świętych z naszego kościoła parafialnego możemy uczestniczyć poprzez transmisję internetową, o godz. 7:30 dodatkowo drogą radiową w Radio Głuchołazy 105,2 i o godz. 9:00 przez GiT Głuchołaską Telewizję internetową Pana Grzegorza Ptaka. Serdecznie zachęcamy do tego.

O godz. 17:00 - zapraszamy na transmisję nabożeństwa Gorzkich Żali i kazanie pasyjne - przez GiT. W tym miejscu serdecznie dziękujemy Ks. Michałowi za wygłoszone nam w tym roku pasyjne nauki. Gorące Bóg zapłać!!!.

Dzisiaj wypada zmiana tajemnic różańcowych. Tajemnice z marca pozostają te same na kwiecień. Intencja - prosimy o ustanie pandemii koronawirusa.


W poniedziałek, wtorek i środę - od godz. 15:00 do 16:00 ADORACJA dla 5 osób (na zmianę) i możliwość przystąpienia do Komunii Świętej - co 15 minut.

Czynności liturgiczne w Dni Paschalnego TRIDUUM będą bez udziału ludu.

Zapraszamy wszystkich PARAFIAN do wspólnego przeżywania tych DNI w naszej Parafii przez internet i radiowe transmisje. Bądźmy razem...

Uroczystości Wigilii Paschalnej i Wielkanocnego Poranka wraz z uroczystą Eucharystią o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa będą dodatkowo transmitowane z naszego kościoła przez Radio Opole.

Co do spowiedzi - nadal zachęcamy do aktu żalu doskonałego.


09.04.2020 - Czwartek - WIELKI

O godz. 18:00 - Msza Święta Wieczerzy Pańskiej.

10.04.2020 - Piątek - WIELKI

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły; zaleca się zachowanie abstynencji od pokarmów mięsnych do Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę.

Droga Krzyżowa - dla dorosłych i młodzieży o godz. 7:30 i 17:30,

O godz. 15:00 - Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

godz. 15:30 do wspólnej modlitwy i ADORACJI KRZYŻA zapraszamy wszystkie DZIECI...

O godz. 18:00 - Liturgia MĘKI PAŃSKIEJ.

W tym dniu chcemy pamiętać w naszych modlitwach o Ks. Michale - obchodzącym swoje kolejne Urodziny. Już dzisiaj życzymy Mu obfitych Łask i Bożego Błogosławieństwa. Msza Św. w Jego intencji - od Koła Przyjaciół Radia Maryja - zostanie odprawiona w Niedzielę Wielkanocną o godz. 18:00.

Odwiedziny chorych wypadają.

11.04.2020 - Sobota - WIELKA

Wypada święcenie pokarmów. Zachęcamy wszystkich do odmówienia modlitwy błogosławieństwa pokarmów przed śniadaniem wielkanocnym przez ojca lub matkę według obrzędu z "Drogi do Nieba" nr 77.

Wypada także tradycyjne Śniadanie Wielkanocne z Ośrodka Banderoza - odezwa P. Burmistrza.

Przy Bożym Grobie możemy być na krótkiej ADORACJI //5 osób!!! //. Bardzo prosimy o pilnowanie tego przez wszystkich...

O godz.15:00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia - kontynuacja NOWENNY

Zakończenie adoracji o godz. 16:00.

O godz. 19:00 liturgia Wigilii Paschalnej - Wypada poświęcenie ognia przed kościołem i wody chrzcielnej.

Ogłoszenia dodatkowe.

W Niedzielę Wielkanocną wypada Procesja Rezurekcyjna.

O godz. 6:00 będziemy chcieli być - (drogą internetową) i przez transmisję Radia Opole - razem przy ZMARTWYCHWSTAŁYM PANU, by na głos dzwonów - w naszych domach - może przy zapalonej świecy - uklęknąć do wspólnej modlitwy całą rodziną i prosić Zmartwychwstałego Pana o zmiłowanie nad nami wszystkimi i o Błogosławieństwo... Po przyjęciu błogosławieństwa zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w wspólnej Eucharystii...

W kościele na Mszach Świętych będzie mogło być do 50-u osób...

W Poniedziałek Wielkanocny - porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę.

Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w Mszy Św. niedzielnej i świątecznej nadal jest aktualna. Czas Komunii Św. Wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej włącznie.

I-a Komunia i Bierzmowanie są odłożone na po wakacjach. Dokładny termin zostanie podany, kiedy już będzie wiadome, że ten czas epidemii ustał.

Bóg zapłać - za złożone ofiary na potrzeby naszej Parafii... na nasze parafialne konto...

W naszej modlitwie w intencji Parafii chcemy rozważać czwartą tajemnicę części radosnej: "Ofiarowanie Pana Jezusa w Świątyni".

Bóg zapłać Panu Ryszardowi Żak - Właścicielowi i Pracownikom Firmy MEGA CENTRUM Światłowód z Prudnika za zainstalowanie internetu i kamery do przekazywania obrazu z naszego kościoła.

Bóg zapłać Ks. Michałowi za objęcie opieką przekazywania obrazu i naszego parafialnego FB.

Bóg zapłać także stale Panu Grzegorzowi Ptakowi. Dziękujemy serdecznie Panu Grzegorzowi i Panu Łukaszowi Winiarskiemu za przepiękny film o naszej świątyni na obecne czasy "WIELKA CISZA".

Dziękujemy także Panu Dariuszowi Mokwa Właścicielowi Radia Głuchołazy za przeprowadzane transmisje...

W tym tygodniu odeszli od nas do wieczności:

Gabriela Krygier-Dudzik, lat 74.

Waleria Prętka, lat 77.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...