Ogłoszenia duszpasterskie 26.07.2020 - 01.08.2020

26 lipca 2020

26.07.2020 - NIEDZIELA- XVII-a ZWYKŁA, UROCZYSTOŚĆ ŚW. ANNY.

Dzisiaj oddajemy cześć św. Annie i upraszamy za Jej wstawiennictwem Boże Błogosławieństwo naszym rodzinom, Parafii i Diecezji.

O godz. 15:00 - zapraszamy do kościółka Św. Anny na Górze Chrobrego - na uroczystą sumę odpustową... - W intencjach wszystkich Jej Czcicieli, naszych Rodzin, Gości i całej naszej parafialnej Wspólnoty.

O godz. 17:30 - nabożeństwo ku czci św. Anny.

Na koniec tego nabożeństwa będzie jeszcze okazja do poświęcenia naszego samochodu.

Tak jak mówiliśmy w ubiegłą niedzielę - dzisiaj przy wyjściu z kościoła - mamy okazję do złożenia ofiary na pojazdy dla naszych misjonarzy - ten tzw. 1 grosz za każdy szczęśliwie przejechany kilometr. Za ofiary te składamy gorące Bóg zapłać.

O godz. 18:00 - Msza Św. - od Wspólnoty Medjugorskiej. Zapraszamy wszystkich modlących się za kapłanów w Ruchu Margaretka.

29.07.2020 - Środa, Św. Marty.

O godz. 18:00 - Msza Św. ku czci MB NP. w intencjach naszych podziękowań i próśb i NOWENNA.

30.07.2020 - Czwartek.

Od godz. 8:00 do 10:30 - ADORACJA.

01.08.2020 - Sobota, Św. Alfonsa - I-a miesiąca.

W pierwszą sobotę miesiąca sierpnia - o godz. 7:00 - nabożeństwo pierwszej soboty.

O godz. 17:15 - ADORACJA i okazja do spowiedzi.

Ogłoszenia dodatkowe.

W sobotę i niedzielę - na Górze Św. Anny - Pielgrzymka głuchoniemych.

W niedzielę - także na Górze Św. Anny - pielgrzymka motocyklistów i uroczystości ku czci MB Anielskiej z Porcjunkuli.

Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej prasy.

Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary.

W przyszłą niedzielę - ofiary, które złożymy będą na potrzeby Seminarium i innych obiektów diecezjalnych.

W naszej modlitwie w intencji Parafii - chcemy rozważać piąta tajemnicę części chwalebnej: - "Ukoronowanie NMP".

Trwający czas epidemii zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów, zawartych m.in. w dekrecie Biskupa Opolskiego z 28 maja br. Dziękujemy wszystkim, którzy podporządkowują się obowiązującym przepisom - jednocześnie - przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wszystkim uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone.

W tym tygodniu odeszli od nas do wieczności:

Janina Mazur, lat 87.

Anna Stadnik, lat 51.

Andrzej Wierzbicki, lat 53.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...