Ogłoszenia Parafialne 07.04.2024

07.04.2024
II. NIEDZIELA WIELKANOCNA,
CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

"Udziela się odpustu zupełnego na zwykłych warunkach (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieskich) wiernemu, który w II Nie-dzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego, w jakimkolwiek kościele lub kaplicy, z sercem całkowicie wolnym od wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, choćby powszedniego, weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem Eucharystii, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwę «Ojcze nasz» i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. «Jezu Miłosierny, ufam Tobie»).

Udziela się odpustu cząstkowego wiernemu, który - przynajmniej z sercem skruszonym - skieruje do Pana Jezusa Miłosiernego jedno z prawnie zatwierdzonych pobożnych we-zwań.

[Z dekretu Penitencjarii Apostolskiej z dnia 29 czerwca 2002 r.]

Zmiana Tajemnic Różańcowych o godz. 17:15.

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30.

2. W poniedziałek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

3. We wtorek:

Odbiór strojów dla dzieci pierwszokomunijnych w domu katechetycznym od godz. 16.00; na stronie internetowej parafii zamieszczone są godziny odbioru alby dla konkretnego dziecka;

Biblioteka parafialna czynna w godz. 17:00 - 18:00;

4. W środę Msza św. ku czci MBNP w intencji podziękowań i próśb oraz nowenna o godz. 18:00.

5. W czwartek:

Adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 8:00 - 10:30.

Msza św. szkolna o godz. 16:30; Msza św. szkolna o godz. 16:30. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. (ze wszystkich szkół) i ich rodziców; dzieci przynoszą ze sobą książeczki Droga do nieba; po Mszy św. spotkanie w kościele..

6. W piątek Msza św. dla młodzieży w kościele św. Franciszka o godz. 19:00.

7. W sobotę:

Nabożeństwo fatimskie o godz. 17:15. Na nabożeństwo przynosimy świece.

8. W niedzielę spotkanie Rady Parafialnej w salce na plebanii o godz. 15:00.

9. Odwiedziny chorych odbędą się w 11 maja.

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby Caritas Diecezji Opolskiej. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na potrzeby diecezji i Seminarium Duchownego.

11. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Medjugorie proszone są o wpłacanie drugiej raty (1000 zł). Pieniądze można wpłacić w kancelarii parafialnej lub na konto parafii [Bank Spółdzielczy Głuchołazy Nr 57 8891 0000 0000 0811 2000 0020]; tytuł wpłaty: Pielgrzymka do Medjugorie.

12. Zapraszamy na pielgrzymkę ministrantów do Włoch w dniach od 24 do 29 czerwca 2024 r. W programie: Wenecja, Padwa, Ferrara, Bolonia, Werona. Koszt 2110 zł. Szczegółowy plan na stronie internetowej. Zapisy w kancelarii lub u ks. Tomasza.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej prasy. Jest Gość Niedzielny i Mały Gość dla dzieci.

14. Burmistrz Głuchołaz informuje, że w związku z wyborami samorządowymi w dniu 07.04.2024 r., a także w przypadku drugiej tury wyborów w dniu 21.04.2024 r. został zorganizowany bezpłatny gminny przewóz pasażerski. Wyborcy, którzy będą chcieli wziąć udział w wyborach, mogą skorzystać z bezpłatnego transportu zgodnie z rozkładem jazdy znajdującym się na tablicach/słupach ogłoszeniowych, w tym na tablicach ogłoszeniowych znajdujących się w Urzędzie Miejskim w Głuchołazach, na stronie internetowej ww.glucholazt.pl oraz na profilu facebookowym Głuchołazy - Miasto i Gmina.

15. W naszej modlitwie w intencji Parafii rozważamy trzecią tajemnicę światła: Głoszenie Królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

16. Do wieczności odszedł Wiktor Olejarski, l. 88. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...