Msza żałobna za ks. Stanisława Chryca

23 października 2020

W kościele parafialnym w Głuchołazach, 23 października 2020 roku w piątek o godz. 16:00, zostanie odprawiona msza św. w intencji śp. ks. Stanisława Chryca.

18 października 2020 roku zmarł w Skórcu ks. Stanisław Chryc MIC.

Urodził się w Rdzawce, k. Rabki w 1930 roku. Do Zgromadzenia wstąpił w 1949 roku. Po profesji uzupełnił wykształcenie mieszkając na Bielanach i na Pradze. Będąc domownikiem domu praskiego odbył część studiów seminaryjnych, dokończonych później we Włocławku, gdzie też 24 czerwca 1962 roku przyjął sakrament prezbiteratu z rąk ks. bpa Antoniego Pawłowskiego. Po święceniach odbył w Krakowie roczne studium pastoralne. Pierwszymi placówkami były Kiwity i Ponice (należące do domu w Rdzawce). Dwukrotnie był kierowany do Głuchołaz; łącznie przepracował w Głuchołazach ponad 20 lat. Przygotował budowę placówki na Cyrhli. Przez 3 lata pracował w Sulejówku. Ostatnie 25 lat spędził w Skórcu. Chętnie podejmował się opieki nad chorymi i ubogimi. Organizował odpoczynek wakacyjny dzieci z rodzin wielodzietnych, biednych i dysfunkcyjnych, otoczył duchową opieką dwa dziecięco-młodzieżowe zespoły taneczne. W 2010 roku został Kawalerem Orderu Uśmiechu, międzynarodowego odznaczenia przyznawanego przez dzieci.

Ze względu na sytuację epidemiczną, pogrzeb będzie nieco opóźniony. O jego terminie poinformujemy.